KONST / Litografier / Färglitografi 14499322
nr 1449 9322
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 277/385, daterad -80, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 53x71 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 21 februari 2022
kl 20:29:17
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson